טיפול בתופעת אין אונות בגלי הלם באמצעות מכשיר ED-1000 
אין אונות הינה תופעה שכיחה, לפי הסטטיסטיקה - 30% מהגברים בגילאי 50 עד 60 סובלים ממנה וכל גבר חווה לפחות פעם בחייו תופעה של אין אונות. לא חייבים לדבר על זה אך רצוי להיוועץ עם מומחים בתחום האורולוגיה ולטפל בנושא.
מידע נוסף...
טיפול בגלי הלם
צור קשר
שם מלא
אימייל
טלפון
סוג הטיפול
כאבים בירך
כאבים בירך הם תלונה שכיחה. אחת הבעיות הניצבות בפני הקלינאי היא אבחון מהיר של מקור הכאב כדי לטפל באופן מדויק בבעיה, למנוע החמרה ולמנוע מהבעיה להפוך לכרונית. אם זאת, לא תמיד קל לאבחן את העובדה שהכאבים אכן מגיעים מהירך ולא ממקור אחר. כאבים באזור הזה יכולים להיגרם ממגוון גדול של בעיות ובכללן בעיות גב. בהתבסס על הקשר הזה שבין הירך לגב התחתון הרבה פעמים מגיעים למאפאתי אנשים שאובחנו כסובלים מבעיות גב בעוד שלמעשה הבעיה שלהם מקורה במפרק הירך וכמובן אנשים שמפרק הירך אובחן כמקור לכאביהם בעוד שהגב התחתון היה הגורם להם.

התסמינים בגין פגיעה במפרק הירך תלויה בחומרת הנזק, מיקום הנזק וסוג הרקמה שנפגעה. כאבי ירך יכולים להיות חריפים או קלים. הכאב יכול להופיע באופן חד ומהיר או באופן הדרגתי. הכאב יכול להיות חודרני או שטחי פועם או מתמשך. מלבד כאבים אנו עלולים לחוש גם מגבלות תנועה של פרק הירך ונפיחות. יתכן מצב שבגלל שינויים ניוונים במפרק נחוש ואפילו נשמע רעשים וחריקות שעולים מהמפרק בעת הנעתו. במידה ויש פגיעה עצבית יתכן ונחוש גם בנימול, הירדמות וחולשה של חלק או כול הרגל. כאבים חריפים המלווים בחום, האדמומיות מקומית, רקמה חמה למגע ובצקת עלולים להצביע על דלקת זיהומית.

אבחון הגורם לכאבי ירך

אבחון של הגורם לכאבי ירך מתחיל מלקיחת ההיסטוריה הרפואית האישית והמשפחתית. בהיסטוריה הרפואית נאסוף פרטים על מחלות כדוגמת שיגדון, דלקות פרקים וסוכרת. נתעד בעיות מולדות כגון בעיות מבניות מולדות של ראש הירך. נאתר את מיקום הכאב, נבין מתי וכיצד החל, מהו סוג הכאב, מה מקל ומה מחמיר אותו ועוד. לאחר מכן נמשיך בבדיקה פיזית. במהלך הבדיקה הפיזית ננסה לשחזר את הכאב שלכם, להצביע על הרקמה שנפגעה ולאמוד את  חומרת הפגיעה.

הבדיקות תכלולנה תצפית על אופי ההליכה ו/או העמידה שלכם, בדיקות טווח תנועה של הרגל על חלקיה השונים, בדיקות אורתופדיות ובדיקות נוירולוגיות. במידת הצורך נשתמש בבדיקות מתקדמות כולל אמצעי הדמיה (צילומי רנטגן CT או MRI) ובדיקות מעבדה. נוכחות של סימפטומים המעלים את הסבירות כי הגורם לכאב הברך אינו מכאני מהווים סיבה להפניה ובירור רפואי מעמיק נוסף.

שומנים בדם, עישון וחוסר פעילות גופנית הם גורמי סיכון למגוון מחלות שעלולות לגרום למחלות כלי דם ולכאבי רגליים. נעלו נעליים טובות ויציבות כדי למנוע נפילות ולאפשר הליכה נכונה מבחינה ביו-מכאנית. יש להיעזר במדרסים במידת הצורך. שמרו על משקל גוף סביר לגובה שלכם. משקל עודף הוא מהגורמים לדלקת פרקים ניוונית בפרקי הרגל נושאי המשקל בפרט ובפרקים בכלל. אם אתם חולים במחלה כלשהי נסו לשמר אותה תחת שליטה. חולים בסוכרת?

תהליך ומשך הטיפול

הטיפול בירך משלב מספר טיפולים ( בין 4-6) בהתאם לצורך הרפואי:  
כפתרון לבעיות ההסתיידות אנחנו מציעים טיפול אורטוספק (מתוצרת חברת מדיספק). הטיפול בירך מתבצע באמצעות שליחת גלי הלם אקוסטיים לאזור הבעייתי, שמרעידים את מקום ההסתיידות ומפוררים אותה, עד שהיא מתמוססת ונספגת בגוף. עקב כך, מוגברת זרימת הדם לאזור והדלקת והכאבים נעלמים.

הערה: משך הזמן בין טיפול לטיפול הינו בין 7- 10 ימים.

חשוב לציין כי לפני תחילת הטיפול המטופל עובר בדיקה אצל רופא אורטופד ומומחה
חשוב לציין שהטיפול בגלי הלם אינו חודרני ואינו פולשני להבדיל מטיפולים אחרים כמו: הזרקות, כדורים, ניתוח.